Współpraca

plan fit sl mps fensi
ajwers kontrast
pasjonatica fregata moya
moya fensi logotyp sds
moya Starostwo mk
akant dajar
prob
warsztat mody 

 

 

 

 

Patronat medialny

 


tv max
tygodnik miasto
nasze miasto

nasze miasto

 KOSZALINinfo

 

Partnerzy


MOPS
StarostwoPowiat Koszaliński
kultura

Nazywam się miliard

Nazywam się Miliard

Akcję zapoczątkowała w 2011 roku Eve Ensler, autorka słynnych „Monologów waginy”, działaczka feministyczna i antyprzemocowa.
Po fali gwałtów w USA w 2011 roku napisała:
"Mam dość mówienia o gwałcie pięknymi słówkami. To trwało zbyt długo; byłyśmy zbyt wyrozumiałe. To nasza kolej, by GWAŁTOWNIE domagać się uwagi, w każdej szkole, w parku, w radiu, w telewizji, domu, biurze, fabryce, obozie dla uchodźców, bazie wojskowej, szatni, nocnym klubie, alejce, sali sądowej, ONZ.
Ludzie muszą - raz na zawsze - zdać sobie sprawę z tego, jak to jest, gdy twoje ciało przestaje być twoje, gdy twój świat rozpada się jak domek z kart, a psychika zostaje rozdarta na strzępy.
Musimy połączyć się we wspólnym buncie i pasji, by zmienić sposób myślenia o gwałcie...
Żyjemy na planecie, na której około miliard kobiet padło ofiarą gwałtu MILIARD KOBIET !"

 

I zapowiedziała akcję „Powstanie Ofiar Gwałtu – ONE BILLION RISING” na Walentynki 2013 roku.
Dziś na całym świecie kobiety – i mężczyźni – przygotowują się, by 14 lutego PROTESTOWAĆ, TANCZYĆ, POWSTAĆ PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET.
Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec. Tańcząc rządzę swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala energię.
Do akcji włączyło się już 190 krajów. W tym Polska. Polska akcja nosi nazwę NAZYWAM SIĘ MILIARD.
Do akcji w Polsce przyłączyło się już 20 miast i każdego dnia dołączają nowe miejscowości.
Akcję popierają też mądre, odważne i znane kobiety. Do tej pory akcję poparły: Sylwia Chutnik, Olga Frycz, Agnieszka Glińska , Kayah, Kora Jackowska, Marta Kuligowska, Hanna Lis, Magdalena Łazarkiewicz, Agata Młynarska, Anna Popek, Katarzyna Rybok, Hanna Samson, Maria Seweryn, Magdalena Środa, Dorota Warakomska, Dorota Wellman.
Szacuje się, że w Polsce przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet. To niemal tyle, ile wynosi ludności całego województwa opolskiego.
W tym dwieście pięćdziesiąt tysięcy to kobiety, które doświadczyły gwałtów, czyli łączna liczba mniejszości niemieckiej, białoruskiej, ukraińskiej i romskiej w Polsce razem wziętych !

Większość kobiet, które doświadczyły gwałtów, nie zgłasza tego faktu na komisariatach ani w żadnych innych instytucjach, bo boją się ponownej traumy wzmocnionej przez nieufnych urzędników i funkcjonariuszy państwa, którzy podważają wiarygodność ofiary.

Mamy dość milczenia kobiet, które nie mówią nikomu, że były gwałcone, nie szukają pomocy, ponieważ wmawia im się, że to ich wina lub że zrobiły coś, czym gwałt sprowokowały.
Dlatego 14 lutego 2013 roku miliard kobiet powstanie, aby raz na zawsze skończyć z przemocą wobec kobiet !
Kontakt do organizatorek: Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej ERA KOBIET; koordynatorka akcji w Koszalinie - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 694 938 704.

Słowo od Oli Panek: KOSZALIN ZAPRASZA DO TAŃCA !!! W organizację zaangażowało się Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej ERA KOBIET oraz Studio Tańca i Fitnessu "OFF".
14.02.2013 r. spotykamy się wszyscy na placu przed Koszalińską Biblioteką Publiczną, by wspólnie Protestować Tańczyć Powstać przeciwko przemocy wobec kobiet !
Przyłącz się! Wszyscy mogą tańczyć !!!

 

Organizatorzy

 

kobiety dla polski

kobiety dla polski

Matronat

kobiety dla polski

 

Partner Strategiczny

ck 105

 

Program kongresu

kongres Kobiet

Biuletyn kongresu

program kongresu

 

Zaproszenie

 

 

kongres Kobiet

 

 

 

 

 

zachodniopomorskie Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
oraz Gminy Miasto Koszalin
koszalin herb